A keresőrendszerben az űrlapon bármelyik keresőmezőt kitöltve a ,,Keres'' gombra kattintva indítható a keresés. Ha több mezőt töltünk ki, akkor az találatok halmaza az egyes mezőknek megfelelő találati halmazok közös része lesz. A szöveges beviteli mezőkben elég megadni a keresendő szöveg töredékét, ha nem tudjuk pontosan, hogy hogyan vitte fel az adatrögzítő az adott mezőt, vagy csak egy részre emlékszünk a keresendő adatból (pl.: csak egy személy vezetéknevére). Kereséskor a kis- és nagybetűket nem különbözteti meg a rendszer. Amennyiben ismerjük a programozási nyelvekben használatos ú.n. reguláris kifejezéseket, úgy azokat is alkalmazhatjuk a keresésnél.
- A ,,Cím'' mezőbe beírt szöveget az adatbázisban szereplő tárgyak nevei illetve címei között keresi a rendszer.
- A ,,Mester'' mező a tárgy készítője alapján keres.
- Az ,,Anyag, technika'' mező a tárgy leírásában szereplő anyag illetve készítési technika alapján keres.
- Az ,,Évszázad'' mező a tárgy keletkezési ideje alapján keres.
- A ,,Gyűjtemény'' mezőben adhatjuk meg, hogy a tárgyak mely csoportjában akarunk keresni.
- A teljes szövegben való keresés a tárgyak leírásában szereplő valamennyi szövegben keres.
Ha vannak a keresési feltételeknek megfelelő tárgyak az adatbázisban, akkor ezen tárgyak listája jelenik meg találati halmazként, különben a ,,Nincs találat'' felirat.
A találatok listájában egyszerre maximum 10 tétel jelenik meg. További találatok a lista alatt és felett található számokra való kattintással tekinthető meg.
Ha a találatok listájában kiválasztunk egy tárgyat annak részletes leírása fog megjelenni, és a tárgy képe, ha van.
Ha több kép is van egy tárgyról, akkor a kép alatt és fölött levő számokra kattintva lehet az adott sorszámú képet megtekinteni.
A böngészőben egy négy oszloppal és 10 sorral rendelkező táblázatban a képpel rendelkező tárgyak képei láthatók, amelyek közül valamelyikre kattintva a tárgy részletes leírása fog megjelenni, és a tárgy kinagyított képe.
További tárgyakat tartalmazó táblázatok a táblázat alatt és felett található számokra való kattintással érhetők el.
- Egyes böngészők, amelyek nem támogatják az UTF-8 kódrendszert, nem képesek megjeleníteni az ékezetes és egyéb speciális nemzeti karaktereket. A helyes megjelenítéshez javasoljuk a Netscape Communicator 4-es vagy újabb, illetve a Microsoft Internet Explorer 4-es vagy újabb változatát.
- Más esetekben egyes ékezetes betűk (leggyakrabban az ő és ű) nem működnek a beírás során. Ilyenkor próbáljuk a kérdéses betűt helyettesíteni egy . karakterrel. Bővebben ld. a reguláris kifejezésekről írtakat.
Bármilyen észrevétele van, kérjük írjon a rendszer üzemeltetőjének.
© Pannonhalmi Főapátság